Kategorie
Inne

Zarabianie na blogu

Multum osób marzy o tym żeby blog stał się źródłem ich uposażeń. Jest to bez wątpienia możliwe natomiast udaje się nielicznym.

 
Jak zarabiać na swoim blogu?
Po pierwsze powinniśmy być świadomi, że nie stanie to się zaraz z dnia na dzień, prawdopodobnie że jesteśmy już celebrytami. Na początek musimy wypełnić naszego bloga online wartościowymi treściami. Jeden czy dwa wpisy ze stuprocentową pewnością nie wystarczą. 
Najlepiej postawić na blog internetowy skupiony na dokładnie sprecyzowanej tematyce, na przykład motoryzacji, rodzicielstwie czy podróżach. Dzięki temu będziemy mogli przyciągnąć do niego konkretną grupę czytelników…

Ciężka praca
Nie możemy zapominać, że pisanie bloga online wbrew pozorom jest dość ciężką pracą. Po pierwsze powinniśmy zadbać o to żeby właściwie każdy wpis był bardzo ciekawy i w miarę sposobności merytoryczny. Po drugie powinniśmy publikować regularnie np dwa razy na tydzień. Po pierwsze przyzwyczaimy naszych czytelników do tego, kiedy mogą spodziewać się nowego tekstu. Po drugie algorytmy wyszukiwarki Google bardzo lubią taką regularność. Dzięki temu łatwiej będzie nam wypozycjonować naszego bloga.
I wreszcie po trzecie, nasz blog musi być atrakcyjny pod kątem wizualnym. Literówki czy nieodpowiednia interpunkcja są niedopuszczalne. Powinniśmy również zadbać o wygląd bloga. Musi przyciągać uwagę. Koniecznie sprawdźmy, jak blog internetowy prezentuje się na urządzeniach mobilnych. Wszakże mnóstwo osób właśnie na komórce przegląda strony internetowe.

Jak zarabiać na blogu?
Możliwość mamy zupełnie sporo. Jeśli nasz blog jest popularny, to możemy zarabiać na reklamach. Inna opcja, to wpisy sponsorowane, jednak do takich współprac musimy podchodzić z ostrożnością. Bardzo łatwo możemy stracić wiarygodność w oczach naszych czytelników.  Możemy na blogu sprzedawać swoje produkty. I tu ilość możliwości jest praktycznie nieograniczona. Mogą to być eBooki naszego autorstwa, kursy, czy gadżety zawiązane z blogiem…
Polecam: http://nova.org.pl.
Źródło informacji: http://traceo.pl.
Dodatkowe informacje: http://zpbi.pl.