Kategorie
Inne

Popularność bloga musi być rozsądnie budowana

Trzy rzeczy, które musisz zrobić, by Twój blog był popularny!
Każdy bloger marzy o tym, aby stać się rozpoznawalnym w internecie. Jeżeli nie wiesz jak to można zrobić, to te 3 zasady Ci w tym w ogromnym stopniu pomogą.

Po pierwsze: zadbaj o regularność.

Nic tak nie poprawia rozpoznawalności bloga online, jak regularnie wstawiane treści. Kiedy jesteś systematyczny to czytelnicy także będą konsekwentnie sprawdzać czy nie pojawiło się coś nowego, a przecież o to Ci właśnie chodzi. Czytelnicy ciągle potrzebują nowych treści, a Ty nie możesz ich zawieść! Pamiętaj, że na uwagę czytelników powinieneś sobie zapracować – dopiero po jakimś czasie będziesz w stanie określić jaka częstotliwość pojawiania się wpisów będzie dla odbiorców dobrze dopasowana.

Po drugie: dobra jakość.
Skoro już publikujesz teksty to pamiętaj, ażeby tematy, które podejmujesz były interesujące i wyczerpywały dany obszar. W dodatku, sam pogłębiaj swoją edukację, tak żeby po przeczytaniu Twojego artykułu można było powiedzieć, że pisał je prawdziwy pasjonat. Ponadto, nic tak nie zachęca do czytania, jak śliczne zdjęcia przedstawiane poruszoną w tekście kwestię. Dodatkowo, ważne jest, abyś unikał nagłówków nie zgodnych z zamieszczaną tekstem – nikt nie chce czytać o czymś innym niż mu to zapowiedziano.

Po trzecie: mediach społecznościowych.
Jeśli zamierzasz, żeby Twój blog internetowy był popularny to powinieneś go aktywnie reklamować poprzez social media. Im bardziej będziesz widoczny w sieci, tym więcej osób będzie wchodziło na Twojego bloga online. Bardzo dobry profil na Instagramie czy strona na Facebooku to w tym momencie podstawa. Możesz tam między innymi informować, kiedy pojawi się nowy wpis, niemniej jednak również dyskutować ze swoimi odbiorcami na różnorodne tematy. Istotne jest, abyś dodał do profilu opis tego, czym się zajmujesz oraz link do strony.

To już wszystkie bardzo ważne rzeczy, o które musisz zadbać, aby zwiększyć popularność własnego bloga. W tym momencie jedynie musisz wdrożyć je w życie i poczekać, aż magia zrobi się sama.
Polecamy: e-obiekty.pl.
Zobacz także: bastel.pl.
Warto sprawdzić: frantia.pl.