Kategorie
Inne

Ile za Trabanta?

Trabant to jeden z najstarszych samochodów, znanych w Polsce. Ile kosztuje Trabant i gdzie można go dostać? Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym artykule.

Zabytkowy trabant to nie lada rarytas dla wszystkich miłośników motoryzacji. Geneza tego samochodu rozpoczęła się na początku XX wieku w Niemczech, a jego lata świetności przypadają na okres PRL-u w Polsce, w szczególności lata 60,70 i 80.  Najpopularniejszym modelem był 2-drzwiowy sedan, jednakże istniały także: 3-drzwiowe kombi, a także 3-drzwiowy furgon, który był najrzadziej spotykanym modelem w Polsce i nie tylko.

Ile kosztuje trabant w obecnych czasach?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo zależna od modelu, roku produkcji i stanu technicznego samego samochodu. Przykładowo, zabytkowy Trabant, zadbany, po wielu dokładnych przeglądach i przebiegu ok 21 000 kilometrów może kosztować znacznie powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Tego typu modele pochodzą najczęściej z lat 80-tych, kiedy to mało kto decydował się za zakup takiego samochodu, służył on bardziej jako auto zastępcze lub dodatkowe. Sama produkcja marki Trabant została oficjalnie zakończona w latach 90-tych. Stary Trabant, w kontekście ceny to też bardzo zróżnicowana sprawa. Model można dostać nawet za tysiąc złotych. Niestety, tego typu samochody znajdują się bardzo często w opłakanym stanie. Po zakupie kolejne pieniądze, sięgające wielokrotnie sumy paru tysięcy złotych należało będzie wydać na przerejestrowanie, zakup nowych części lub ich wymianę, opłacenie OC, ponieważ wiele samochodów, szczególnie nieużywanych przez lata, posiada wiele usterek, których ich właściciele nie uwzględniają w kosztorysach.